GELİN AYAKKABISI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?Düğün dernek işleri başından sonuna kadar insanı yoran ve çaba harcamamız gereken bir sürece dayanr. O kadar şık görünüp bir o kadarda  rahat edebilmek özellikle önem taşır. Rahat edebilmemiz için en önemli aksesuarların başında gelin ayakkabısı  ayrı bir yer tutar. Ayakkabı konusuna ayrı bir hassasiyet ve ayrı bir özen göstermeliyiz.

Bu özen  günlük hayatta başlı başına önem taşırken düğün  nikah veya nişan gibi organizasyonlarımızda  bir okadar daha arttırılmalıdır. Kimse ayağı acırken veya ağrırken mutlu olamaz. En değerli anılarınızın yaşantınıza nakşedildiği bu geceyi kimse kabus olarak hatırlamak istemez haliyle.

Ayakkabıyı seçerken topuk boyu ileri bir kriter olarak  karşımıza çıkar ki en rahat edebileceğiniz ayakkabılar platform tabanlı ve 3 ila 4 santim yüksekliktekilerdir. Bunun yanı sıra maksimum 12 santim  topuklu ayakkabılardır. Aşırı yüksek bir topuk boyu seçerseniz geceyi iyi hatırlamanız zorlaşabilir. Ayrıca gecenin ilerleyen dakikalarında bu ayakkabıyı ayağınızdan çıkartmak durumunda dahi kalabilirsiniz.

Topuk yanında ek olarak ayakkabınız platforma sahipse ayağınızın rahat edebilmesi bu sekilde sağlanabilir. Şayet ben platform modelelri sevmiyorum diyorsanız ozaman ek olarak gizli  platform bulunduran  model ayakkabıları tercih sıranıza ekleyebilirsiniz.

RENK KONUSUNDA NELERE DİKKAT EDELİM.

Gelin ayakkabısı çoğunlukla gelinliğinizle aynı tonda veya renkte  olmaktadır ki bu güzel bir görünüm sağlamaktadır. Şayet gelin ayakkabısını almak için alışverişe çıktıysanız,  satın aldığınız  veya diktirdiğiniz gelinlikten bir parça kumaş alarak ayakkabı satın alabilirsiniz. Bu en güzel uyumu yakalamanıza imkan verecektir.

TOPUK ŞEKLİ NASIL OLMALIDIR.

Ayakkabı satıcıları söylemeliyim elindeki ürünü satmaya bakar. Bu sizi yanıltmasın çünkü satıcıların söylediğinin aksine ince topuklar söylendiği kadar sağlam değildir. Kırılıp istenmeyen bir durum yaşanmasına  neden olabilir.Çivi tip topuk veya diğer adıyla iğne tip topuk model ayakkabılar yerine daha orta kalınlıkta  veya daha kalın ebattaki topuklu modeller seçilmelidir. Ayakkabıyı düşünmek yerine en güzel gecenizi bu sekilde yaşayabilesiniz.

MALZEME SEÇERKEN NASIL TERCİH YAPALIM.

Kısaca size tüyo vereceğim. Bilmenizi isterim rugan ayakkabılarda süet ayakkabılarda ve deri ayakkabılarda esneme payı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu tarz ayakkabılarda esneme payı yoktur. Ayakkabıyı seçerken ayağınıza büyük gelen bir model veya dar olan bir model seçmeyin. Hangi ayakkabı ile maksimum derecede rahat ediyorsanız o ayakkabıyı satın alın.