GELİN ÇİÇEĞİ SEÇERKEN DİKAT EDİLMESİ GEREKENLER.Evleneceğimiz gün birçoğumuz için hayatımızın en anlamlı ve en özel unutulmaz zamanlarından biri olarak kabul görür. Yıllar yıllar sonra hayallerimizi süsleyen sevgi sadakat ve aşk dolu anı gerçekleştireceğimiz zaman her bir detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş muntazam olmasını isteriz. Her gelin bu günde şık duruşunu perçinleyecek detaylar ister. Bunun için Birçok ayrıntı düşünüp kafa yorarız.

Şöyle bir baktığımızda birçok kişi için gelinlik olayı bitirsede , gelinlik aksesuarları olmadan pek zerafetini açığa koyamaz.  Bu bakımdan unutmayın aksesuarda  gelinlik ne kadar önemliyse  okadar önem arz ediyor. Biri birinden ayrı düşünülemyor maalesef.İşte bu vazgeçilmez aksesuarların başında gelin çiçeği öne çıkıyor.

Sadece gelinin aksesuarını tamamlamaktan öte düğün organizasyonuna katılan bekar arkadaş veya davetliler içinde önem arz ediyor. Gelin çiçeği seçerken dikkat etmemiz gereken belli başlı kriterler mevcut.

1 ) Gelin Çiçeği Gelinlikle Uyum İçinde Olmalı

Gelin çiçeği ile gelinlik bir ahenk içinde olmalıdır.İster nikahınızda ister düğün töreninizde uyumlu olmayan bir gelin çiçeği her aşamada ön planda olduğu için Sonradan eklenmiş eğreti bir görünüm sergileyecektir. Böyle bir görüntü vermek hiçbir gelinin istemeyeceği bir durumdur. Herkesin sizi konuşmasını istiyorsanız aksesuarlara dikkat edin ve zaman harcayın. Gelin çiçeği bu konumda en önemli aksesuarlarınızın başında geliyor.

2 ) Konseptinize Uygun Çiçek Seçmelisiniz

Her zaman yazılarımızda bahsettiğimiz bir diğer mesele konsepte uygun aksesuar seçimi. Gelin çiçeğiniz mekana veya bir değir değişle konsepte uygun olmalı. Mesela kır düğün temalı bir düğününüz varsa Gelin çiçeğiniz kır çiçeklerinden oluşabilir belki birkaç yeşillik ile bambaşka bir hava yakalamanız mümkün. Her ne tarzda düğün yapıyorsanız o tarzda çiçek kullanımına özen gösterin.

3 ) Saç Modelinize Uygun Gelin Çiçeği Tercihi

Bu detayı birçoğumuz göz ardı ediyoruz. Gerçekten bu nokta önemli. Biraz dikkat edilse halbuki gelin saçınızı en şık şekilde tamamlayan aksesuar gelin çiçeğiniz olabilir belki de. Bu tavsiyemi bir düşünün saçlarınız salınık veya toplu olabilir  gelin çiçeği ile bir denge yakalamanız durumunda bir çok şey değişebilir.

4 ) Bileğinizi Yorabilecek Gelin Çiçeği Kullanmayın

Belirteyim gelin çiçeği seçerken düğününüzü hangi mevsimde yapacaksanız o mevsime uygun bir çiçek seçerseniz uygun bir hava yakalayabilirsiniz. Kışın yapılacak bir düğünde kır çiçekleri pek mantıklı  durmayacaktır. Düğün sürecinde düğün çiçeği elinizde olacağı için bileğinizi yoracak bir gelin çiçeği tercihi yapmak yerine daha hafif gelin çiçeği tercih etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca gelin çiçeğinizi tuttuğunuz sap kısmı elinize rahat oturabilir olmalıdır çiçeği kavramak size eziyet haline dönüşmesin.