Gelin saç modelleri


YANDAN AYRILMIŞ GELİN SAÇI


Gelin saçında saçlar sağa yada sola toplanabilir. Bu modeli tercih edeceksen duvak olayını unutman gerekir şimdiden hatırlatayım. Diyelim ben duvak takarım diyorsun ozaman fotoğraf çekimlerinde göstermelik olarak kafana  takabilirsin. Bunun dışında kullanırsan saçının bütün gösteriş ve ihtişamı gölgelenecek ve zarifliğinden taviz vereceksin.

Günlük  kullanımınızda saçınızı hangi yöne yatırıyorsanız o yönde yatırmanız düğün gecesi süresince saçınızın bozulmaması açsından size bir hayli avantaj sağlayacaktır.

Bu saç modelini tercih etmişseniz kullanacğınız küpeler uzun ve sallantıya sahip küpeler olmalıdır ki bu genelde  tavsiye edilir amaçlanan zariflik neticede.

Küpe takmak istemiyorum bunun yerine toka tarzı saç aksesuarları kullanmayı tercih ediyorsan saçınızı yatırmadığınız yönde  tokaları konumlandırmalısınız. Gelinlik tercihiniz bu saç modelinde öncelik olarak straplez olmalıdır. Bu modelde gelinlik ile en uyumlu saç modeli bu olarak kabul görüyor çünkü işin ucunda tam bir bütünlük söz konusu.

Tercihinize bağlı olarak askılı bir gelinlik veya tek omuza sahip bir gelinlik kullanılabilir. Bu saç mdeli tereddütsüz hepsinle uyum sağlayacaktır fakat ince bir ayrıntı açık olan omuz kısmımız tamamiyle boş bırakılmalı buna özen gösterilmelidir.

FARKLI BİR SAÇ MODELİ TEPEDEN TOPUZ SAÇ MODELİ.

Genellikle bu saç modeli audrey modeli olarak bilinir. Bu saç modeli başımızın tam tepesine güzel bir şekilde konumlandırılmalıdır. Saçın ön kısmı genel olarak sımsıkı şekilde yapılır fakat bazen bombeli bir tarz verilerek uygulanabilir. Saçınız uzunsa tepeden topuz modeli size çok uygun bir model olarak tavsiye edilebilir. Kendi saçınıza bu modelde örgü yaptırabilir veyahut ince şerit uygulatabilirsin. Bu modelde  duvak saç topuzunun alt kısmından tutturulur.

UZUN BİR SAÇTA DUVAK NASIL KULLANILMALI ?

Duvağınızı geniş geniş en fazla rahat ederek kullanacağınız saç modeli şüphesiz uzun saçlardır. Saçınızı at kuyruğu yapmayacaksanız hemen hemen her modele entegre edilebilir. Saçınızı yandan ayırıyorsanız bu şekil duvak kullanımı oldukça alakasız duracaktır. Tekar tekrar uyarıyorum İlla ben duvaksız yapamam diyen gelinlerimiz mutlu anlarının ölümsüzleştiği fotoğraf çekimlerinde duvak kullanmalıdırlar.

Saçınız uzun ve yarım şekilde toplanmışsa duvak kullanımızınız şüphesiz saçlarınıza tutturulmuş tokalar ile mümkün kılınır. Tokalar yardımı ile duvak yarım şekilde topladığınız saçınızın merkesine tutturulmak sureti ile elit bir görünüm yakalamak mümkün.

Saç topuzun kabarık yada sade şekilde ise duvak tamamen senin tercihinde konumlandırılır. Boyunu uzun göstermek  tercihin varsa topuzun tepe kısmına tutturmalısın. Eğer ben zarif  görünümlü ve asil duran bir gelin olarak boy göstereceğim diyorsan topuzun alt tarafına duvak yerleştirilmelidir.

Şimdilik bu başka bir yazıda devam edeceğim takipte kal güzel gelin 🙂