GELİNLERE AYAKKABI TAVSİYELERİBaşka yazımda bazı ip uçları vermiştim biraz daha devam edeceğim. Ayakkabıyı  parayı verip satın aldığında halı üzerinde denemelere başlamalısın ki ayakkabıya alışma sürecini tamamla veya herhangi bir zorluk yaşayıp yaşamadığın konusunda görüşe sahip ol. Düğün zamanı gelip çattığında bunun ne kadar faydalı bir eylem olduğunu kesinlikle fark edeceksin.

Şayet provalar sırasında ayakkabı ayağını sıkıyor veya rahatsız ediyorsa sakın yanlış bir fikire kapılıp açılır gibi düşünceler içine girme. Böyle bir riski almaya tahammülün yok. Ne sebepten olursa olsun herhangi bir rahatsızlık hissediyorsan.  Zaman kaybetmeksizin gelin ayakkabılarını değiştirmelisin. Sokakta kullanmadığın için satıcınız muhtemelen size yardımcı olacaktır.

Diğer yazılarda vurguladık uyum, uyum, uyum diye fakat tek seçenek beyaz ayakkabıda değil bunu da belirteyim. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda renkli ayakkabılar pek bir seçilir oldu. Bilakis yaz aylarında veya bahar mevsimi düğünlerinde kırda yapılan düğün organizasyonlarında düğün konseptine uyacak gelin ayakkabıları tercih edilir oldu.

Bu sayede aslında seçenek yelpazesini biraz geniş tutmuş sayılıyorsun. Gelinlik beyaz ise altına pembe renkte bir ayakkabı alternatif olarak mavi veya yeşil yada sarı bir ayakkabı kullanabilirsin. Canlı renklerin avantajını göreceksin. Kombin yaparken dikkat etmen gereken nokta gelin çiçeği ile ayakkabın kombin olması. Bu tarz bir kombin uyumu yakalayacak ve güzel bir görüntü verecektir.

Firma seçimi önem taşıyor ;

Her tarafta gelin ayakkabısı bulman kolay. Fakat ucuz ve merdiven altı diye tabir edilen firmalar seni sonrasında sana hayal kırıklığı yaşatabilir. 

Mesela ayakkabı mağazasında denediğin hatta çok rahat bulduğun gelin ayakkabısı evde bir deneme yaptığında aksine bir rahatsızlık verebilir. Ayakların oldukça rahatsız.

Gelinlik etek boyu ayakkabının topuğundan fazla veya yüksekte ve bunu eşitlemek durumundasın.

Farklı bir model daha çok hoşuna gitti ve aklından geçirdiğin zevkine en uygun ayakkabı ayakkabı bu o ayakkabıyı tercih edip satın almak istiyorsun.

Burada mağaza tercihini değişim garantisi veya iade garantisi veren bir mağazadan yana olmalıdır. Bunlar önemsiz gibi görünebilir belki ama gerçekten önem teşkil eden mevzular.

Sevgili ve kıymetli gelin adayı. Her şeyin başı rahatlık bu  konuya azami özen göstermelisin. Yazılarımda gerçekten azami yardımcı olmayı hedefliyorum. Umarım sıkıntız ve rahat bir düğün geçirirsin.