GELİNLERE AYAKKABI TÜYOLARIAyakkabını zemine göre seç ;

Değerli gelinimiz  şayet kumsalda bir düğün organize edeceksen dikkatini çekmek isterim kumsalda topuklu ayakkabın giymek pek akıllıca olmaz. Daha düz tabanlı modeller seçmelisin.

Şayet kapalı bir düğün alanında düğün yapılacaksa o zaman düz veya topuklu  modelleri tercih etmende sakınca yok. Neden  dersen zemin daha dengeye uygundur. Tamamen rahatına ve şıklığına odaklanmalısın. Yalnız burada en önemli dikkat edilmesi gereken nokta zeminde kullanım esnasında tabanın kayıp kaymadığıdır bu noktada dikkat edersen kesinlikle avantajına bir karar vermiş olursun.

Hadi gidelim kırlara sevgili gelinimiz. Çimen bir zeminde topuklu giymeyi düşünmüyorsun umarım. İllaki giyerim dersen alçak topuklara yönelmelisin. Bana sorarsan gelin sandaleti  başka bir seçenek gelin babeti daha iyi bir tercih olacaktır. Şayet düğün kış bahçesi tarzı bir mekandaysa gelin botu mantıklı olabilir. Veya booties tarzı kış sezonu ayakkabılar seçebilirsin

İKİNCİ BİR PLAN.

Yanına rahat edeceğin tarzda bir yedek ayakkabı alabilirsin. Çünkü günün sonuna doğru gerçekten yorulacaksın.  Eee ne demişler düğünü gelin yapar. Davetlileri ağırlayacak uğurlayacaksın. Kankalarınla dans edeceksin. Ve bu ritüeller seni gerçekten yoracak. Şayet boylu poslu görüneyim diye uzun bir topuk seçmişsen vay haline diyorum. Günün sonunu bu sekilde geçirmen zor olavcaktır yanına yedek bir ayakkabı almalısın.

Bu senin günün ve dilediğince dans edip eğlenmelisin o bakımdan gelin sandaleti tercih et. Spar ayakkabı veya babet sana diğer alternatif olacaktır.

Diyorsun gelinlik etek boyu gelin ayakkabısı topuğuna göre ayarlı. Evet haklısın o bakımdan yedek ayakkabının topuğuda bu ayarı dengelemelidir. Yoksa gelinliğinin eteğini taşımaktan dansa eğlenceye pek vaktin kalmaz söylemeliyim.

Ayakkabını gelinliğine uydur. İllaki radkal bir karar alırım dersen bilemem tabiki bu tamamen senin düğünün ama renkli bir gelin ayakkabısı tercihin yoksa gelinlikle ton farkı oluşturabilecek bir ayakkabıdan uzak dur. Ayakkabını satın alacağın zaman gelinlikle aynı döneme denk gelsin. Neden böyle bir şey yapacaksın onuda hemen belitmeliyim. Provaya gideceğin zaman gelinlik etek boyu ayakkabılarının topuk boyu ile ayarlanıyor. Provada sıkıntı yaşamamak için önlemini almalısın dikim evlerinde ayakkabılar mevcut ama kendi ayakkabın ile prova yaparan daha iyi sonuç alacaksın.  Tabi ayakkabıyı alıren ince eleyip sık dokuman gerek sonra vazgeçersen prova yaptığın ayakkabı topuk boyuna sahip bir gelin ayakkabısı bulmakta sorun yaşayabilirsin.