Gelinlere Tavsiyeler 2


Evet gelin adaylarına başka tavsiyelerimiz bu yazımızda devam edecek. Daha önceki yazılarımda devamının geleceğini söylemiştim düğün esnasında ne olursa olsun yüzünüzden gülümseme eksik olmasın mesela daha önce bu konuda tecrübesi olan gelinlerimiz den şu tarz tavsiyeler var.


Kendi düğün günümde kendi gelin aracı mı kendim kullanmak istemiştim istanbul trafiğinde özellikle bu çok büyük bir hataymış zaten o günün stresi ve panik artı buna sabırsız olmanız eklenince araba kullanmak bütün enerjimi bitirdi.

Başka bir tavsiye düğün günü çok sevdiğim eşimle her konuda tartışma yaşadık saat kaçta düğün salonunda olacağımız neden onun arkadaşlarına daha çok davetiye verdiğimiz neden onun bana verdiği düğün öncesi kolyeyi takmadığım ve bunun gibi size anlatabileceğim birçok konuda sürekli huzursuzluk yaşadık gereksiz yere yaptığımız bu dertler bütün moralimizi düşürdüğü için gerektiği kadar bu günün tadını çıkartamadık . Keşke düğünden önce böyle bir şeyi yaşayabileceğimizi tahmin edebiliyor olsaydık.

Bir başka gelinimiz tekrar trafikten şikayet ediyor. Keşke düğün yaptığımız komplekste hazırlana bilseydim trafikten dolayı az kalsın kendi düğünüme katılamıyordum.

Bir başka gelinimizin serzenişleri de şu şekilde ;  Düğünden önce en samimi arkadaşlarımın benimle tüm hazırlıklara gelmeleri için onları ikna etmiş olsaydım. Çünkü o kadar gereksiz iş var ki kendi başıma bunları halledeyim derken çok düşük bir enerji ile düğünümü gerçekleştirdim.

 Bir diğer tavsiye topuklu ayakkabılar yüzünden gecenin tadını çıkartamayan mağdur gelinimizden düğün yaptıkları yer evden uzak olduğu için kimse de yardımına yetişememiş.  Bir diğer tavsiye balayı tatiline daha küçük çapta bir bavul ile çıkmak yönünde birkaç tişört birkaç şort bir iki terlik ile gitmenin daha akıllıca olacağını söyleyen mağdur gelinlerimiz var balayına defileye gider gibi gitmek sanırım yanlış bir karar. Bu yazdıklarım belki komik gibi gözükse de tamamen insanlar tarafından tecrübe edilmiş istenmeyen hadiseler bugün olsa bu insanlar bu yanlış kararların eminim hiçbirini vermeyecekler. Kendilerinin istemeden farkında olamadıkları detayları bizimle paylaşan bu yüksek tecrübe sahibi gelinlere teşekkürü bir borç biliriz