Gelinlere TavsiyelerYeni düğün yapacak çiftlerimize düşündüm ki tavsiye vermemiş olmaz ve bunun için en iyi tavsiye evlenmiş olanlardan gelecektir.

 Daha önce evlenmiş olan çiftlerimizden derlediğimiz tavsiyeleri bu yazımda size paylaşacağım.

 Yeni gelinlerin saç ve makyajlarına dikkat etmeleri tavsiyenin başında geliyor.

Çünkü birçok gelinimiz en büyük sıkıntıyı saç ve makyaj konularında yaşıyorlar bir yandan yoğun uğraşlar sonucu yapılan makyaj akmasın diğer yandan saçlar bozulmasın bir diğer yandan da dilediğince eğleneyim istekleri var. İş böyle olunca biraz tavsiyeye ihtiyacınız var tabi.

Mesela bunlara örnek pasta kesimi sonunda dudağımızdaki rujun silinebileceği aklımıza geldi mi. Biri Bunu size hatırlatsa çok iyi olur fotoğraf çekimlerinden sonra fark edeceğiniz en kötü şey bu olsa gerek koyu göz makyajı ile birlikte Solgun dudaklar resmen gotik bir gelin olacaksınız artık çığlık atarsınız düğünü tekrar mı edersiniz bilemiyorum.

Bir diğer tavsiye gelin topuzunu çok sıkı yaptırmasaydım diyen gelinlerden bazen canınız öyle acıya biliyor ki baş ağrısından eğlenmeye vakit bulalmaya biliyorsunuz. Neticede acıya dayanamayıp topuz açmak zorunda kalınıyor en güzel gününüzde resimlerde berbat bir saç ile poz vermek zorunda kalıyorsunuz.

Bir başka tavsiye gelin saçını prova etmeden uygulatan gelinlerden son dakikada yapılan ve hiç beğenilmeyen saç tam bir trajedi unsuru.

Diğer bir tavsiyemiz keşke bir dost makyajımın akmış olduğunuz bana hatırlatsaydı diyen gelinlerden masumane kendimi prenses sanarken korku filminden çıkmış gibi bir eda ile dolaştığımı söyleselerdi diyor gelinlerimiz. Daha önce bana söylenen önerilere keşke kulaklarımı kapatmasaydın diyenler de var.

Bir başka öneri abartılı makyaj yapan gelinlerden bu gelinlerimiz sana şöyle tavsiye veriyor fotoğraflarda adeta bir uzaylı gibi çıkmak istemiyorsan abartılı makyajdan uzak durmalısın aynı zamanda düğün fotoğraflarına da özen göstermen gerçekten önemli çünkü bunlar ileride çocuklarına belki torunlarına bunlar ilgilenmezse bile eşinle hatırlamak isteyeceğin güzel anılar olabilir.

Bu konuda da bazı tavsiyeler var fotoğrafçı konusunu keşke araştırsaydım bu konuya daha çok zaman harcasaydım diyen gelinlerimiz var kesinlikle her fotoğrafçı aynıdır deme arada küçük fiyat farkları varsa bazen bunları görmezden gel.

Bir diğer tavsiye en sevdikleri ile telaş içerisinde fotoğraf çektirmeyi unutan gelinlerden sonradan yiyebileceğiniz sitem dolu sözlerin siz düşünün. Bir de bu fotoğraf çekiminin ekstraları var bazı kişilerde bu yönde tavsiye veriyor fotoğrafçınıza her takı takan konuk ile fotoğraf çekmemesini tembihleyin daha sonra ekstradan çıkacak 300 500 fazla fotoğraf bütçenizi Bir hayli sarsabilir.

Belki de bu kişilerin çoğunu muhtemelen tanımıyorsunuz bir başka tavsiye sempatik görünmek ile alakalı ne olursa olsun gülümsemeye devam edin bir sürprizle karşılaşmamak için düğün mekanı ile ilgili her şeyi en ince detayına kadar planlamanızı tavsiye ederim. Şimdi tavsiyelere burada bir ara veriyorum sanma ki daha problem çıkmayacak. Bu tarz tavsiyeleri bir başka yazımda da seninle paylaşacağım