Gelinlik aksesuar seçimi


Bu makalemde sizlere gelinlik aksesuarları seçiminde yardımcı olabilecek bazı ipuçları vereceğim. Belki düğün gününüz yaklaştı heyecanınız zirvede.


Bu çok güzel bir şey sakın strese girmeyin. Gelinlik seçimi konusunda bir karara varabildiğinizi  var sayıyorum. 

Sıra geldi düğün konseptinde size en yakışacak gelin aksesuarlarını belirlemeye. Bence şimdiden göz alıcı olmaya hazırlıklı olun belki gelinliğinizi şık bir eldivenle tamamlayabilir. Belki omuz aksesuarı ile göz alıcı olabilirsiniz. Elde tuttuğunuz çiçek buketinden saçlarımıza kadar birçok aksesuar mevcut bunlardan bir kısmını sizin için derledim

1. olarak aklımıza gelen ve hiç şaşırmayacağınız aksesuar tabi ki gelin duvağı gelinlik için tam bir tamamlayıcı olan aksesuar seçenekleri arasında en çok bilinen ve kullanılan aksesuardır.  Saç modeliniz ile en iyi şekilde harmanlayabilir gerçekten güzel bir detay yakalayabilirsiniz.

Duvak tülü üzerine çiçekler danteller inciler aklınıza gelebilecek her şeyi uygulamanız mümkün ister kır düğününde çiçeklerle güzelleştirin ister sahil kenarında uzun bir duvak üzerinden mekana girişinizi yapın isterseniz kısa bir duvak ile ben rahat etmek istiyorum diyebilirsiniz bu tamamen size kalmış.

 2. olarak gelin saç aksesuarları ön plana çıkıyor bir gelinin duvağından sonra en göz alıcı aksesuarı şüphesiz saç aksesuarları ister duvak ile birlikte kullanın  ister yalnız başına gerçekten sizi zarif gösterecektir.

Gelinliğiniz ile kombin ışıltılı taçlar veya daha minimal boyutta tasarlanmış saç bantları ile güzel gözükmeniz mümkün. Bunlara ilaveten saç tokaları taşlar çiçekler ve inciler bir o kadar büyüleyici görünmenizi sağlayacaktır. Nikah töreni yapacak gelinlerimiz güzel ayrıntılara sahip şapkaları tercih edebilirler.

Gelin topuzu kullanacak gelinlerimiz topuz arkasına veya arasında kıvrılabilen dal şeklindeki bahar dalı aksesuarlarını deneyebilirler.  Bunlar çok güzel bir zarif bir görüntü ortaya koyar.

3. olarak gelinliğinizi tamamlama yönelik aksesuarlar mevcut gelinliğinizle bir bütün oluşturan bu aksesuarlar gayet büyüleyici bir şıklığa kavuşmanızı sağlayabilirler. Kullandığınız straplez model bir gelinlik ile çiçekli veya dantel tarzında tasarlanmış boyun aksesuarları kullanarak zarif ve otantik bir görünüm elde edebilirsiniz sanki bir masal kitabından çıkmış gibi görüneceğinize hiç şüphe yok.

Özellikle bu yaz Bohem tarzı gelinlik modelleri ile daha uyumlu olduğunu görebiliyoruz. Bu tarz bütünleyici detayları göz ardı etmemenizi öneririm.

4. olarak gelin eldiveni ile birlikte gelin ayakkabısı tamamlayıcı bir aksesuar olarak karşımıza çıkmakta gelinliğin olmazsa olmaz aksesuarlarından biri tabi ki de ayakkabı geçtiğimiz yıllarda klasik veya rengarenk desenli ayakkabılar yada modacıların el çizimleri ile renk kattığı tasarım ayakkabılar dikkat çekiyor.  Şayet sivri topuklar üzerinde ben rahat edebilirim diyenlerdenseniz bu tarz ayakkabılara yönelebilirsiniz ama tavsiyem rahat olmanız açısından dolgu topuklu ayakkabılar.

Ayrıca dantelle bezenmiş eldiven kullanmak da straplez gelinlikleri adeta tamamlıyor. Eldivenler tam bir anahtarmışçasına zarafetin kapılarını sizlere aralıyor.

5. Olarak unuttuğumu sanmayın gelin çiçeği buketi bu vazgeçilmez aksesuar kurutulmuş veya gerçek çiçeklerden olabilir ya da hazır satılan gerçek görünümlü hazır buketler kullanabilirsiniz özellikle unutmamalısınız ki fotoğraf çekimlerinin en renkli aksesuarı gelin buketi günün sonunda bekar arkadaşlarınıza kendi gelin buketinizi vermek istemiyor olabilirsiniz.

Bunun için hazırlanmış yedek buketlerde mevcut şayet canlı bir çiçek kullandıysanız kurutup saklamanız mümkün bunu da hatırlatmak isterim şimdilik söyleyeceklerim bu kadar umarım akıllarda yer eden büyüleyici bir gelin olursunuz.