GELİNLİK KESİMİNE GÖRE AYAKKABI NASIL SEÇİLİR.Gelin ayakkabısını seçerken daha rahat edebileceğiniz ayakkabılarını seçmenizi her yazımda belirtiyorum. Bunun yanında gelinliğinizin modeline  veya diğer aksesuarlarına uygun olan gelinliği tercih edin.

A kesim bir gelinlik modeline uygun olacak gelin ayakkabısı modeli için tavsiye belirtmek gerekirse bu tarz kesime sahip gelinlikler genelde klasik tarzda gelinlik modelleridir. Gelinlik altına giyebileceğiniz ayakkabı dolgu topuk bir ayakkabı olabilir veya kapalı bir mekanda yani salonda düğün yapılacaksa ince topuklu şık bir stiletto ayakkabıda seçilebilir.

Yüksek topuk gelin ayakkabıları seven gelinlerimiz düğün salonunu göz önüne alarak yapmaları tavsiye edilir. Kırda veya sahilde yapılan düğünlerde bantlı tarz ayakkabılar kalın tabanlı platform ayakkabılar veya sandalet babet tarzlarını tercih ederek akıllı tercih yapmış olacaklardır.

BALO TİPİ BİR MODEL SEÇECEKSENİZ TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ AYAKKABI MODELLERİ

Düğün kapalı bir alanda yapılacaksa salon gibi veya saray tarihi yapılarda  o zaman balo tipi gelinliğin altına gidecek ayakkabı modellerinin başında dolgu topuk bir gelin ayakkabısı gelecektir.

Şayet giyeceğiniz gelinlik dantelli veya daha çok yoğun işlemelere sahipse ayakkabınız bu detayların aksine daha sade olarak tercih edilebilir. Kabarık bir gelinlikte stiletto uygun tercih olacaktır. Hatta bu stiletto taşlı olursa daha elegan bir hava elde edebilirsiniz. Fakat akıllı kızların seçimi babeti tercih edenler düğün günü veya gecesini aşırı rahat bir şekilde çıkaracaklardır.

Gelinlik Vintage tarzda bir gelinlikse ;

Bu tarza gelinlikler dökümlü etekleri ön planda dantel kumaş ile harmanlanmış. İnci ve benzeri detaylar ile bezenmiş zarif ve bir okadara şık gelinlik modelleridir.

Bu tarzda bir gelinlik seçmişseniz ayakkabı modelinizde bir o kadarda şık gözükmelidir. Gelin ayakkabınız geçmişin o dokusunu yansıtmalı ve büyüleyici olmalıdır. Gelinliğinizle uyumlu ve tam anlamda sizin zerafetinizi  gözler önüne sermelidir. Fazla abartı teşkil etmeyen gelinliğinizle küçük detaylar barındıran dantel bulunduran fildişi tonlarında veya krem tonlarında ayakkabıları seçebilirsiniz. Vintage gelinliğe vintage ayakkabı en uygunudur.

Güzel olmak her kızımızın hakkı fakat yapacağınız tercihler sizin daha büyüleyici gözükmenizi sağlayacaktır. Damadımız size hayran kalacak ne kadar doğru karar verdiğini defaatle anlayacaktır.

Kücük bir not vereceğim. Gelin ayakkabısı ve gelin çiçeği uyumuna önem gösterin farklı tarzlarda gelin çiçeği okadar özen gösterdiğiniz tüm ayrıntıları silip süpürmesin.