Hangi gelinliğe Hangi Takı Kullanılmalı ?Her genç kızın hayali gelinlik giymektir muhakkak. Fakat sizi gecenin Hayal prensesi yapacak o sık tasarlanmış takılara ihtiyacın var. Ama bir sorun şu ki gelinliğinizin modeline göre takı seçmek durumundasınız. Size aşağıda vereceğim ip uçlarından faydalanarak kendinize en uygun takıları seçmeniz biraz daha kolaylaşacak.

Straplez gelinlik modeli için takı seçeneğine göz atalım.

Omuzlarınız güzelse ve siz onlara güveniyorsanız, göğüsleriniz orta büyüklükte ise kesinlikle straplez gelinlik seçebilirsiniz. Serin olacak akşam düğünleri için üzerinize gayet şık bir kürk kombinleyebilir bu sayede kendinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Straplez gelinlikte omuz kısmınız açık olacağı sebebiyle duvak boyunuzu kısa tutmanız gerekmektedir. Başka bir tavsiye şapka tercihinde bulunabilirsiniz.

Kullanacağınız takılar için dilediğiniz kadar gösterişli bir takı seti seçmekte özgürsünüz. Drapesi az  bunun yanında danteli az bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız pırlanta takılara inci kolyelere hatta elmaslarla süslenmiş kalın bir kolyeye veya küpe setlerine ihtiyacınız olabilir.

Son zamanlarda tasma şeklindeki model kolyeler tercih edebileceğin kolye modelleri arasında yer alıyor. Şayet seçtiğin gelinlik modeli modern bir tarzda ise daha özgün stilde bir takı ile daha fazla şıklık kazanabilirsin. Ben iddialı bir gelin olacağım ortalığı kasıp kavuracağım derseniz omuzu  kapsayan takılar tercihiniz olabilir. Şayet gelinlik modeliniz sade bir model ise dilediğin kadar takıda aşırıya kaçabilirsin aksi için bir neden bulunmuyor.

İnce askılı gelinlik modeli için tercih edebileceğin gelin kolyesi

İhtişamlı modelleri tercih ediyor ve seviyor musun ?  Şayet İnce askılı bir gelinlik tercih edecekseniz ihtişamlı bir kolye tercih edebilirsiniz. Tabi bu kolye nasıl olacak diyorsanız,  Nasıl olduğu fark etmez ince bir kolye veya kalın tasarımlı bir kolye olabilir. Bu model gelinliklere her tarzda gelin kolyesi çok yakışmakta.  Bu tarz gelinlik kullanırken boyun kısmınızı boş bırakarak şık bir model küpe tercihi ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Şayet kombinezon yakalı bir gelinlik modeli tercihiniz varsa küpe seçiminiz yakut veya zümrüt tarzı renkli taşlardan oluşabilir. Son zamanlarda bir model özellikle göze çarpıyor ki bu model ear cuff model küpeler bun tarz küpelere tavsiyem bir göz atınız kesinlikle faydasını görebilirsiniz.

Şimdilik yazımı burada sonlandırıyorum bildiğiniz üzere yazıları uzun uzun yazıp sizi bunaltmayı tercih etmiyorum başka bir yazımda farklı gelinlik modelleri ile farklı takı seçimlerine yer vereceğim mutlu kalın.