Kısa gelin saçı modelleriKısa saçlı gelinlerimiz nasıl bir saç modeli yapacağım konusunda düşünceli olmasınlar.

Bu yazımda 2020 yılın trend kısa saç modellerini sizlerle paylaşacağım.

1. sıradaki model kısa gelin saçı ön plana çıkıyor. Düğününüz yaklaşmış saçlarınız kısa diye üzülmeyin bu model tam size göre kısa saçlarda arzu ettikleri gelin saçına sahip olabilirler.  Çünkü bu saç modeli gayet pratik ve kullanım açısından rahat bir saç modeli ufak bir hatırlatma şayet saçlarınız yeterli miktarda uzun ise bir kısım saçı arkada birleştirebilir, saç aksesuarları ile işi bitirebilirsiniz .

2. model Bob modeli ; Bob tarzında kesilen saçlar saçınızı hacimlendirmek için köpük kullanarak hacimlendirdikten sonra farklı çiçek aksesuarları ile saçımızı tamamlayabilirsiniz. Gerçekten şık bir saç modeli

3. olarak bir diğer model Pixie model gelin saçı şayet sizin de Pixie model saçlarınız varsa çiçekli bir taç kullanabilir veya farklı metalik aksesuarlarla saçınızı tamamlayabilirsiniz.

Benim düşüncem kısa saçlara bu tarz aksesuarlar oldukça yakışıyor kullanacağınız duvak orta boylarda olmalıdır şahsen daha güzel durduğu kanaatindeyim.

 4. Olarak kısa doğal gelin saçları 2020 yılında kızıl saçlı gelinlerimiz için ideal ufak birkaç doğal dokunuş ile saçlarınızı kendi haline salıp birkaç saç aksesuarı ile ışıltınızı tamamlayabilirsiniz.

Bu önerileri verirken bahsetmek istediğim insanlarda gelin saçı dendiğinde hep hatıra gelen topuz tarzı modeller insanlar bunu bir kuralmış gibi benimsemiş durumdalar. Aslında hepimiz biliyoruz böyle bir yazılı kural tabi ki yok. Kısa saç dediğimiz zaman erkeklerin o kısa saçlarından tutun taki omuz hizasına kadar olan saçları kastediyoruz.

Çok güzel kısa saçlara sahip olan gelinlerimiz bebeksi bir yüze sahiplerse Bu onların bir tık daha olgun gözükmesine olanak tanır. Saçlarınız çok ince ise veya kalınsa çok kısa saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu kadar yazıp da küt saçlardan bahsetmemek olmaz dikkat çekici aksesuarlar kullanmazsan sıradan gözükeceksin. Bunu aklından çıkartma ister uzun olsun ister kısa tavsiyem saç yapımı için ciddi bir prova dönemi geçirirsen kendine en uygun sonuca ulaşabileceksin.

5. Olarak bir model daha vereceğim bantlı kısa saç modeli 2020 yılı trendlerine girer mi bilmem fakat en bilinen belki de tercih edilen gelin başı modellerinden biri bahsettiğim bant işlemeli bir bölüme sahip ardından tül devam edip gidiyor duvak takmaktan vazgeçmemek isteyen gelinlerimizin genelde favori tercihi.

Biraz geçmiş yıllara gönderme yapan bu model fikrimi sorarsanız harika bir tercih. Bu saydığım modelleri yanında şapkalı veya duvaklı kısa saç modellerini de deneyebilirsiniz en azından provalarda yakışıp yakışmadığı hakkında bir fikriniz olur. Sonuçta bir çok kısa saçlı ünlü hali hazırda mevcut ve insanlar kısa saçlarıyla onlara hayran durumda umarım en güzel size en yakışan modeli tercih edebilirsiniz